O MNIE

Piszę historie i tworzę obrazy odkąd pamiętam. Filmowe, fotograficzne i te w mojej głowie. Ta umiejętność to mój silny potencjał. Wykorzystuję go w swojej sztuce i w pomaganiu innym zauważyć, że nasze życie to film, do którego scenariusz piszemy sami, a każdą scenę możemy sobie wyobrazić, bo nasz umysł ma przepiękny dar tworzenia obrazów. 

Za oknem las i góry, po ulicach chodzą sarny. Natura robi swoje, życie płynie, a ja zamrożona w tej filmowej medytacji czuję i wyobrażam sobie jak spełniają się moje marzenia. Marzę by być częścią tego filmowego świata. Mieszkam w małej górskiej mieścinie i idąc za głosem serca, wbrew opinii świata, zbliżam się małymi krokami do celu. Kończę Kulturoznawstwo, Wydział Radia i Tv. im. K. Kieślowskiego, masę kursów filmowych. Zakładam swoją firmę, zajmuję się realizacjami filmowymi. W tej samej czasoprzestrzeni, bez mojej świadomości, Agnieszka Holland pracuje nad swoją kolejną produkcją, na planie której jak się później okazuje – zostaję za chwilę zatrudniona, o czym jeszcze niedawno nie miałam śmiałości zamarzyć. Wtedy nauczyłam się, że świadomość swoich pragnień, wiara w ich realizację, działanie tylko i wyłącznie z pasji, bez kompulsywnej koncentracji na celu, to droga, w której realizacja marzeń przerasta moją wyobraźnię. Dzisiaj świadomie myślę, marzę i działam.

Wyobraź sobie małą dziewczynkę w kucykach, która siedzi na dywanie przed telewizorem i ogląda jeden film za drugim, a za nią toczy się życie. Wpatrzona w ekran nie widzi nic poza ruchomymi obrazami, a jej umysł pożera historie jedna za drugą. To ja. 

AGNIESZKA BEKALARCZYK
KONTAKTBEKALARIUM@GMAIL.COM


BLOG: WWW.FOURTHESAMEFINGERS.PL

SZKOŁY

Organizacja Produkcji Filmowej i Tv. , Wydział Radia i tv. im. K. Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski

Podyplomowy Kurs Operatorski, AMA Film School, Kraków

Kulturoznawstwo, Uniwersytet Wrocławski

Warsztaty Scenopisarskie, reżyserskie i operatorskie z: Wiesław Saniewski, Agnieszka Smoczyńska Konopka, Jagoda Szelc, Borys i Magdalena Lankosz, Jerzy Zieliński, Arkadiusz Tomiak. 

PROJEKTY FILMOWE

Zielona Latarnia (2022r.) – film sfinansowany ze środków Miasta Gdańsk
w ramach Stypendium Kulturalnego

Festiwal Góry Literatury (2018-2021) – organizator pasma filmowego
dyrektor artystyczna: Olga Tokarczuk
producent wykonawczy: Beata Kłossowska Tyszka 

Perfumiarz (2022r.) reż. Nils Wilbrandt – Location Manager Assistant, Gdańsk

Pokot (2017r.) reż. Agnieszka Holland  – Współpraca producencka, Nowa Ruda